Private accommodations, apartments, rooms in Croatia
hotels, holiday, accommodation, travel, apartments, villas, lodging, roomsHotels, Ferienwohnungen, Ferienhaus, Unterkunft, Urlaub, Reisen, Pensionalloggi privati, appartamenti, camere, alberghi, case vacanze, agriturismihoteli, apartmani, sobe, privatni smještaj, vila, pansionПриватно сместување, апартмани, хотелиhotel, apartma, počitnice, apartmaji, kmečki turizem, penzionapartman, soba, smještaj, agroturizam, restorani, putovanja, pansionihôtels, voyage, appartements, séjour, chambres, vacances, villaЧастный сектор, aпартаменты, комнаты, oтелиreizen, vakantie, accommodatie, hotels, appartement, kamers, huis
 

Sponzorirani oglasi

  • Villa Melita
  • Real estate Croatia
  • Kuća za odmor Sobol, Gorski Kotar
  • Luxury apartments in Rovinj
  • Apartments Milina - Brna, Korcula, otok Korčula
  • Apartmani Otavio - Istra - Rovinj
  • Apartments Vera - Barbariga, Istra, Istria, Istrien
  • Apartments Ester - Rovinj

Foto galerija

Ližnjan je naselje u južnom dijelu Istre, udaljen od Pule 12 km, a od Medulina 2 km sjevero-istočno, okružen je morem sa južne i istočne strane. Gospodarska je osnova poljodjelstvo i turizam, pogotovo konjički sport. Ližnjan je slikovito ribarsko naselje u kojem odsjedaju brojni turisti koji žele izbjeći ljetnu turističku vrevu. U blizini Ližnjana nalaze se lijepe plaže sa svim popratnim sadržajima. Ližnjan je poznato odredište surfera i bogat akvatorij za podvodni i sportski ribolov. Ponuda smještaja u Ližnjanu obuhvaća privatne kuće u kojima se nude apartmani, sobe, pansioni i vile.
Poluotok Marlera i istoimena plaža najpoznatiji su dio Ližnjana. Plaža je okrenuta prema jugu, a u neposrednoj blizini je otok Levan sa pješčanom plažom. Najistočniji predio na jugu Marlere, koji je oko 6 km udaljen od Ližnjana je punta Grkova. Na rtu je sagrađen svjetionik koji su Ližnjanci nazvali Lanterna. Svjetionik je od same izgradnje pa do 1970. godine uvijek bio naseljen s jednom ili dvije obitelji. Ispod brda Svetica nalazi se nekoliko uvalica sa kamenim plažama
Ližnjan se spominje već 990. godine. Ondje je pronađena pregradna ploča od vapnenca s pleternim ukrasom iz druge polovice X st. U zaljevu Kuje otkriveni su kapitel od vapnenca iz sredine V. st. i crkvica Gospa od Kuja gdje je na podu sačuvan kasnoantički mozaik, ranokršćanska svjetiljka s ljudskom figurom Krista, te tragovi zidova antičke građevine.

Tečajna lista - 07.10.08.

AUD13,912661
CAD14,819372
CZK10,286225
CHF14,590929
GBP19,225888
USD15,243974
EUR17,118695
  
= 
Travel Tourist Ltd., Fažanska 7, 52210 Rovinj, Croatia | e-mail: info@travel-tourist.com, ID: HR-AB-52-130000880
Homepage | Mapa sajta | Statistika | Favoriti | Vrh stranice
Get your WAN IP address! - Need a webhost?
© 2003., Sva prava pridržana, Travel Tourist Ltd.